Niemal 200 zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

  • 04.11.2019, 11:27
  • braniewo.policja.gov.pl/kpp_braniewo/
Niemal 200 zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Od początku 2019 roku mieszkańcy powiatu braniewskiego ponad 190 razy wskazywali policjantom, jakie sytuacje mają największy wpływa na ich poczucie bezpieczeństwa. A wszystko to odbywało się za pomocą internetowej aplikacji – Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – to tylko niektóre z zagrożeń, o których powiadamiają policjantów mieszkańcy powiatu braniewskiego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze zweryfikowali ponad 190 takich sygnałów, które zostały naniesione na omawianą platformę przez wszystkich tych, którzy także chcą mieć wpływa na poprawę poczucia własnego bezpieczeństwa.

Od początku roku policjanci odnotowali najwięcej sygnałów dotyczących różnych sytuacji w ruchu drogowym, a także grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

Część z informacji, które przekazywane były przez internautów była zbieżna z posiadaną już wcześniej wiedzą przez policjantów drogówki, czy dzielnicowych, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkających w ich rejonach.

— Omawiana forma współdziałania funkcjonariuszy z mieszkańcami, która odbywa się za pośrednictwem krajowej mapy zagrożeń pozwala na osiąganie jeszcze lepszych efektów wspólnej pracy na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Funkcjonariusze podkreślają i przypominają, że z aplikacji należy korzystać z rozwagą. Naniesione na mapę zagrożenie wywołuje przecież odpowiednią reakcję Policji — przypominają policjanci.

 

 

braniewo.policja.gov.pl/kpp_braniewo/

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ryba
Ryba 06.11.2019, 21:37
Super pomysł .

Pozostałe