Rosjanka próbowała nielegalnie wjechać do Polski

  • 21.10.2019, 16:50
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Rosjanka próbowała nielegalnie wjechać do Polski © WMOSG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali obywatelkę Rosji, która podstępem próbowała wjechać do Polski. Kobieta do kontroli przedstawiła sfałszowane oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.

Mieszkanka obwodu kaliningradzkiego stawiła się do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. W trakcie kontroli 34-latka deklarowała, że celem jej podróży jest podjęcie pracy w jednej z firm budowlanych, na stanowisku kucharza. Kobieta przedstawiła oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.

Funkcjonariusz Straży Granicznej nabrał jednak podejrzeń co do autentyczności dokumentu. Okazało się, że blankiet oświadczenia jest w całości sfałszowany.

Funkcjonariusze Straży Granicznej dokument zatrzymali i na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 500 złotych. Ponadto Rosjance wydano decyzję o unieważnieniu wizy i odmowie wjazdu do Polski.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Atlas
Atlas 23.10.2019, 14:36
Szok, akcja roku...

Pozostałe