Żołnierze oddali hołd tragicznie zmarłym saperom

  • 09.10.2019, 17:58
  • Informacja prasowa 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej
Żołnierze oddali hołd tragicznie zmarłym saperom © arch. 9BBKPanc.
Saperzy z Braniewa uczcili minutą ciszy tragicznie zmarłych żołnierzy z 29 patrolu rozminowania z Gliwic. Żałobę symbolicznie zaznaczyli czarnymi wstążkami, które umocowali na swoich pojazdach.

Do wypadku doszło we wtorek, 8 października. Podczas usuwania przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych w miejscowości Kuźnia Raciborska nastąpił niekontrolowany wybuch.

Zadanie realizowali żołnierze 29 patrolu rozminowania z 6 Batalionu Powietrzno-Desantowego z Gliwic. W wyniku odniesionych obrażeń zginęło dwóch żołnierzy, czterech zostało rannych. Saperzy z Gliwic, podobnie jak saperzy z Braniewa to żołnierze patroli rozminowania Sił Zbrojnych. Codziennie realizują podobne działania związane z oczyszczaniem terenu np. z niebezpiecznych pozostałości po II wojnie światowej.

— Informacja, która dotarła z Gliwic bardzo nas poruszyła — mówi st. chor. szt. Stanisław Śmigielski, dowódca patrolu rozminowania nr 9 z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. — Podstawą naszego działania jest bezpieczeństwo, ale wypadków nigdy nie można wykluczyć. To, czym się zajmujemy, nie bez powodu nazywane jest „zardzewiałą śmiercią”.

Patrol z Braniewa od początku 2019 roku wzywany był już do ponad 200 interwencji. W tym czasie saperzy podjęli 4 tys. niebezpiecznych przedmiotów.

 

PRZECZYTAJ: Zawód: saper. Jedno z najniebezpieczniejszych zajęć

 

Informacja prasowa 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ryszard
ryszard 09.10.2019, 20:15
Chwała i Cześć Bohaterom!!!!!!!! ŚWIEĆ PANIE nad iCH Duszą, DAJ im WIECZNE SPOCZYWANIE.

Pozostałe