Przyjdź do komendy, oddaj krew

  • 02.10.2019, 19:20
  • mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Przyjdź do komendy, oddaj krew © KPP w Braniewie
W czwartek (3 października), w budynku Komendy Powiatowej Policji w Braniewie odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi.

Policjanci zapraszają zarówno honorowych dawców krwi, jak i osoby w przedziale wiekowym 18-65 lat, które chciałyby podzielić się cennym lekiem po raz pierwszy.

Oddanie cennego daru, którym jest krew, to szansa na uczynienie własnego życia jeszcze bardziej wartościowym. Tak naprawdę powód oddania krwi może zejść na drugi plan, gdyż liczy się przede wszystkim jedno – że każdy z osobna i wszyscy razem pomagamy w ten sposób innym ludziom. Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby.

Przyjdź do Komendy Powiatowej Policji w Braniewie już jutro – 3 października o godzinie 9.00 – i podziel się z potrzebującymi!

Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym twoją tożsamość i nr PESEL np.:
- dowód osobisty, prawo jazdy, paszport,
- dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi

Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce) i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 h przed oddaniem krwi.

 

mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe