Prawo łamał w Polsce. Ale chciał do niemieckiego więzienia

  • 01.10.2019, 19:01 (aktualizacja 01.10.2019, 19:11)
  • Red. / portEl.pl
Prawo łamał w Polsce. Ale chciał do niemieckiego więzienia Jedna z interwencji OTOZ Animals i policjantów w gospodarstwie Stefana D.
Stefan D., skazany przez sąd w Braniewie (wyrok utrzymany przez sąd w Elblągu) za znęcanie się znad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, karę odbędzie w Niemczech. Jest obywatelem tego kraju, tam mieszka więc takie rozwiązanie „pozwoli w większym stopniu zrealizować wychowawcze i zapobiegawcze cele kary”.

Stefan D., obywatel Niemiec ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad zwierzętami gospodarskimi w podbraniewskim Cielętniku. "To była farma grozy" - określili miejsce obrońcy praw zwierząt. Został też oskarżony o kradzieże, fałszowanie paszportu klaczy i posiadanie amunicji bez zezwolenia. W marcu 2018 r. Sąd Rejonowy w Braniewie skazał mężczyznę na 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Apelację jednak wniosły obie strony. Odwołanie rozpatrywał Sąd Okręgowy w Elblągu. W styczniu 2019 r. poprzedni wyrok został utrzymany.

PRZECZYTAJ: Stefan D. skazany. Pójdzie do więzienia

23 września 2019 r. Sąd Okręgowy w Elblągu zwrócił się do Bundesamt für Justiz (Federalnego Biura Sprawiedliwości) o przejęcie wykonania na terenie Niemiec orzeczonej w stosunku do Stefana D. kary.

WIĘCEJ: Wyrok w Polsce, kara w Niemczech

 

PRZECZYTAJ także:

Bezwzględne więzienie za okrutne traktowanie zwierząt. To była „farma grozy

Znęcał się nad zwierzętami. Prokurator wnioskuje o karę więzienia

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 

Red. / portEl.pl

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe