Nie daj się nabrać na rozmienianie pieniędzy!

  • 24.09.2019, 09:44 (aktualizacja 24.09.2019, 09:46)
  • mł. asp. Monika Śmigielska, KPP w Braniewie
Nie daj się nabrać na rozmienianie pieniędzy! © pixabay.com
W gminie Braniewo doszło do oszustw przy rozmienianiu pieniędzy. W jednym z przypadków nieznany mężczyzna wykorzystał nieuwagę pracownika poczty.

Mężczyzna poprosił o rozmienienie pieniędzy – banknotu 100-złotowego – na banknoty 50-złotowe. Otrzymał rozmienione pieniądze a następnie odszedł. Po chwili jednak wrócił, oznajmiając, że zamiast dwóch banknotów 50-złotowych otrzymał 50 złotych i 10 złotych. Pracownik nie podejrzewał podstępu, myśląc o pomyłce wypłacił jeszcze 40 złotych.

W tym momencie wykorzystując nieuwagę pracownika, oszukał go na 40 złotych.

Tego rodzaju oszustwa pojawiają się co jakiś czas. Istnieje ryzyko, że oszust będzie mógł próbować znów działać w ten sam sposób. Dlatego w przypadku takich prób oszustw policjanci proszą o szybki, telefoniczny kontakt z Policją na nr 997.

Za takiego typu oszustwo grozi kara nawet 8 lat więzienia.

 

mł. asp. Monika Śmigielska, KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe