Wyciek gazu. Ćwiczenia na kolejowej bocznicy

  • 18.09.2019, 15:41
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Wyciek gazu. Ćwiczenia na kolejowej bocznicy © KP PSP w Braniewie
Na terenie bocznicy kolejowej w Braniewie przy ulicy Błotnej służby mundurowe przeprowadziły kolejne wspólne ćwiczenia w zakresie współdziałania na wypadek wycieku gazu.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie procedur związanych z bezpieczeństwem w przypadku wykrycia wycieku gazu. przewożonego transportem kolejowym.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że podczas odprawy składu kolejowego, który przewoził gaz funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowe stwierdzili uwolnienie gazu w jednym z wagonów kolejowych.

W wyniku zdarzenia jedna osoba zostaje ranna a obecni na miejscu odprawy funkcjonariusze udzielają jej pierwszej pomocy. Jednocześnie o zdarzeniu poinformowane zostają pozostałe podmioty ratownicze, które przybywają w pobliże miejsca zdarzenia.

Po odczepieniu wagonu, w którym doszło do wycieku gazu, pozostałe wagony zostały przez pracowników PKP przestawione w bezpieczne miejsce.
Do działań związanych z ograniczeniem emisji substancji niebezpiecznej a następnie likwidacji wycieku wkroczyli braniewscy strażacy, którzy dodatkowo wspierali pozostałych mundurowych w zakresie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanej osobie.
Funkcjonariusze Policji oraz Straży Ochrony Kolei zabezpieczali teren wokół miejsca zdarzenia przed dostępem osób niepożądanych, zachowując jednocześnie możliwość bezpiecznej likwidacji powstałego wycieku węglowodorów gazowych.

 

W ćwiczeniach „BRANIEWO 2019” uczestniczyli:
- Placówka Straży Granicznej w Braniewie,
- Straż Ochrony Kolei w Braniewie,
- Służba Celno-Skarbowa w Braniewie,
- PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Olsztynie,
- PKP CARGO Północny Zakład Spółki Sekcja Przewozu i Eksploatacji w Iławie,
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojskowa Straż Pożarna,
- Usługi Ratownictwa Medycznego Artur Synowiec.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe