Strażnicy graniczni złapali pijanych kierowców

  • 02.09.2019, 18:03
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Strażnicy graniczni złapali pijanych kierowców © WMOSG
Pijany motorowerzysta z powiatu braniewskiego i kierujący po pijanemu mieszkaniec gminy Lelkowo zostali zatrzymani przez patrole Straży Granicznej.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 31 sierpnia, w okolicach Starej Pasłęki. Patrol z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymał kierowcę jednośladu. W trakcie kontroli funkcjonariusze SG wyczuli woń alkoholu od kierującego motorowerem. Badanie alkomatem potwierdziło, że 30-letni mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do drugiego zdarzenia doszło 1 września, w gminie Lelkowo. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach w trakcie pełnienia służby zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Fiata. Kierowcą był 55-letni mężczyzna. Funkcjonariusze SG przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że mieszkaniec gminy Lelkowo ma blisko 1,7 promila alkoholu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej po sporządzeniu stosownych dokumentacji, zatrzymanych przekazali policjantom.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jag
Jag 02.09.2019, 18:35
Pijani mordercy!

Pozostałe