Poszukiwany ENA zatrzymany na przejściu w Gronowie

  • 28.08.2019, 14:03 (aktualizacja 28.08.2019, 15:32)
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Prasowy WMOSG
Poszukiwany ENA zatrzymany na przejściu w Gronowie © WMOSG
Wczoraj na drogowym przejściu granicznym w Gronowie, wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Do odprawy granicznej o godzinie 5:00 rano na wjazd do Polski stawił się 32-letni mężczyzna. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości obywatela Izraela narodowości litewskiej funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Braniewie potwierdzili, że osoba jest poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania, celem zatrzymania i przekazania. Litewski wymiar sprawiedliwości ścigał go za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zabójstwa oraz posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia.

Mężczyzna został zatrzymany. Po sporządzeniu stosownej dokumentacji, funkcjonariusze Straży Granicznej przekazali poszukiwanego policjantom z Braniewa.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Prasowy WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe