Gdzie kupować części do samochodów ekologicznych? Podpowiadamy, gdzie szukać i jak zaoszczędzić najwięcej

  • 27.08.2019, 18:45
  • Artykuł partnera
Gdzie kupować części do samochodów ekologicznych? Podpowiadamy, gdzie szukać i jak zaoszczędzić najwięcej
Przemysł motoryzacyjny na naszych oczach przechodzi prawdopodobnie największą rewolucję od 1886 roku, kiedy to Carl Benz zaprezentował światu swój wynalazek. W tym momencie wydaje się, że giganci branży motoryzacyjnej już na dobre porzucili rozwijanie silników spalinowych. Przyszłość stanowią jednostki o napędzie hybrydowym, elektrycznym... albo jeszcze, które nie zeszły jeszcze z desek kreślarskich inżynierów.

Zasadnicza zmiana w specyfikacji technologicznej pociąga za sobą konieczność zaopatrzenia się w kompatybilne części przez kierowców.

Dbanie o środowisko może być znacznie przyjaźniejsze dla Twojego portfela. Z czasem będzie jeszcze taniej

Według badań branży automotive „MotoBarometr” z 2018 roku wynika, że ponad 90% zakładów motoryzacyjnych w Polsce przygotowuje się do wdrożenia ekologicznych innowacji w swoich produktach... albo już zdążyło to zrobić. Kierunek został już zatem wytyczony, trzeba się tylko do niego w pełni dostosować. Części do samochodów łagodnych dla środowiska naturalnego będą w kolejnych latach coraz bardziej rozpowszechnione. Lepsza dostępność powinna pociągnąć za sobą odczuwalny spadek cen.

Nie da się ukryć, że wysoki koszt zakupu specjalnych podzespołów mocno doskwiera wszystkim, którzy chcieliby się przesiąść do auta ekologicznego. Same pojazdy z silnikami hybrydowymi lub elektrycznymi też do najtańszych nie należą, to jednak temat na osobny artykuł. Spodziewane, wysokie koszty późniejszej eksploatacji stanowią jeden z głównych czynników, które zniechęcają do zakupu nowoczesnych pojazdów. Zwykle tak jest, że innowacyjne technologie najpierw zyskują uznanie wąskiej grupy odbiorców, a dopiero po upływie pewnego czasu stają się obowiązującą normą.

Nadchodzące zmiany widać w sklepach motoryzacyjnych. Coraz więcej firm wzbogaca swój asortyment

Jak przekonują przedstawiciele firmy Auto Craft: sprzedawcy mniej więcej wiedzą już, czego można się w przyszłości spodziewać. Dlatego też regularnie poszerzają ofertę handlową: liczba posiadaczy aut ekologicznych systematycznie rośnie, a branżowi eksperci spodziewają się systematycznego zwiększania dynamiki wzrostu. Przy zwiększającym się zapotrzebowaniu na dedykowane części do samochodów hybrydowych i/lub elektrycznych ceny tych podzespołów w naturalny sposób będą spadać. Należy również oczekiwać regularnej poprawy jakości – producenci zyskują kolejne doświadczenia, które pozwalają im opracowywać pozytywne zmiany w kolejnych generacjach zaawansowanych podzespołów. Z pewnością warto śledzić trendy, aby wybrać optymalny moment do zmiany auta.

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe