Z bronią próbował wjechać do Polski

  • 21.08.2019, 19:19
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Prasowy WMOSG
Z bronią próbował wjechać do Polski © WMOSG
Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w kontrolowanej toyocie broń krótką. Właścicielem okazał się 60-letni obywatel Niemiec, narodowości rosyjskiej.

Mężczyzna stawił się do odprawy granicznej 20 sierpnia. Funkcjonariusz Straży Granicznej dokonując sprawdzenia pojazdu ujawnił pod siedzeniem kierowcy broń krótką. Okazało się, że mieszkaniec Górnej Bawarii przewoził broń bez wymaganego zezwolenia.

Obywatel Niemiec usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z artykułu 263 § 2 Kodeksu Karnego tj. „Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Prasowy WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Atlas
Atlas 07.09.2019, 22:35
Kłamstwo żaden wopek tego nie znalazł. A pani Aleksandrowicz dobrze o tym wie, teraz pewnie rośnie jej nos jak dla pinokia. Nie ma jak przypisać nie swoje osiągnięcia.

Pozostałe