Oddali krew w rocznicę Powstania Warszawskiego

  • 02.08.2019, 18:24
  • Wojciech Andrearczyk
Oddali krew w rocznicę Powstania Warszawskiego Wojciech Andrearczyk / 43blp
„Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” – pod takim hasłem przeprowadzono 1 sierpnia zbiórkę krwi w Elblągu. Pięćdziesięciu pierwszych krwiodawców otrzymało od żołnierzy 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie upominek – kubek ze znakiem Polski Walczącej.

Pomysłodawcami akcji „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” i jej koordynatorami w Polsce są ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes zarządu Fundacji Małych Stópek oraz Bartłomiej Ilcewicz, organizator i współorganizator akcji i wydarzeń patriotycznych.

To już czwarta edycja akcji. W tym roku włączyło się w nią także Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu oraz żołnierze z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie nie tylko oddali tego dnia krew, ale także obdarowywali krwiodawców pamiątkowym kubkiem, przypominającym o Powstaniu Warszawskim. Podkreślając w ten sposób podwójny cel akcji: z jednej strony jest ona wydarzeniem patriotycznym, historycznym, z drugiej zaś zachęca do oddawania krwi i dzielenia się nią z tymi, którzy jej potrzebują. Zwłaszcza teraz, w wakacje, gdy – jak co roku – krwi brakuje i jest ona szczególnie potrzebna.

Misją WOT jest wspieranie lokalnych społeczności. Takim działaniem jest także oddawanie krwi. Dlatego już w najbliższą niedzielę (4 sierpnia), tym razem w braniewskim batalionie zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka krwi, w której udział zadeklarowało ponad 50 terytorialsów z Braniewa.

 

Wojciech Andrearczyk

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe