W stulecie powołania Policji Państwowej

  • 19.07.2019, 20:43
  • sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
W stulecie powołania Policji Państwowej © KPP w Braniewie
Funkcjonariusze, pracownicy cywilni, ich bliscy, zaproszeni goście i mieszkańcy uczestniczyli w powiatowych obchodach Święta Policji w Braniewie. Wyjątkowy jubileusz 100.rocznicy powołania Policji Państwowej był okazją do wręczenia funkcjonariuszom mianowań i odznaczeń.

O godz.10:30 przed budynkiem komendy zgromadzili się funkcjonariusze oraz żołnierze Orkiestry Wojskowej z Giżycka. Mundurowi, na czele z mł. insp. Edwardem Szydłowskim – zastępcą komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz kierownictwem braniewskiej jednostki – nadkom.Tadeuszem Telengą oraz podinsp.Anną Kos, uroczyście przemaszerowali ulicami miasta na plac pod braniewską bazylikę, w której odprawiona została msza św.

Tuż po nabożeństwie wszyscy zgromadzili się na akademii w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury. W wystąpieniu Komendant Powiatowy Policji w Braniewie dziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za codzienny trud, gratulując przy tym awansów i odznaczeń. Zgromadzeni wysłuchali koncertu Orkiestry Wojskowej z Giżycka, który nagrodzony został owacjami na stojąco.

Następnie nadszedł wyjątkowy moment dla policjantów – wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczeń resortowych. Podczas tegorocznego Święta Policji awansowano łącznie 25 funkcjonariuszy. Podczas uroczystej akademii Komendant Powiatowy Policji w Braniewie dziękował nie tylko policjantom, ale i pracownikom cywilnym, zaprzyjaźnionym służbom mundurowym i instytucjom oraz przedstawicielom samorządów lokalnych.

Po oficjalnej części nadszedł czas na festyn przygotowany przez policjantów. Na wszystkich zebranych czekało wiele atrakcji –malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy dla dzieci, rowerowy tor przeszkód WORD, symulator dachowania, pojazd z talerzem Stewarda oraz pokaz policyjnego sprzętu i uzbrojenia.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe