Pożar w supermarkecie

  • 16.07.2019, 18:42
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Pożar w supermarkecie © KP PSP w Braniewie
15 lipca w sklepie Intermarche w Braniewie wybuchł pożar. Ogniem objęte były materiały zgromadzone bezpośrednio przy obiekcie, a płomienie przedostały się na konstrukcję bocznej ściany oraz dachu.

W poniedziałek (15 lipca) około godz. 9:00 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze materiałów zgromadzonych w pobliżu sklepu przy ulicy Królewieckiej w Braniewie.

Na miejsce pożaru skierowano dwa ciężkie pojazdy pożarnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Strażacy – oprócz gaszenia pożaru – rozpoczęli również ewakuację pracowników i osób, które znajdowały się w chwili wybuchu pożaru wewnątrz sklepu.

Z uwagi na wielkość obiektu i jego charakter na miejscu skierowano łącznie dziesięć pojazdów ratowniczych z Komendy Powiatowej PSP w Braniewie oraz jednostek OSP Frombork, Braniewo, Gronowo i Lipowina. Teren wokół punktu handlowego na czas prowadzonych działań gaśniczych zabezpieczali braniewscy policjanci. Strażacy prowadzili działania ratownicze zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz, gdzie z wykorzystaniem podnośników hydraulicznych usunięto część poszycia konstrukcji w celu dotarcia do ognisk pożaru. Pracę strażaków utrudniał dodatkowo gęsty dym, który wypełnił całe wnętrze sklepu.

Po blisko dwóch godzinach działań ratowniczych pożar został ugaszony, a ukryte zarzewia ognia zlokalizowane i dogaszone.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grazyna
Grazyna 18.07.2019, 12:14
Ewakuacje przeprowadzili sami pracownicy gwoli ścisłości
Ewa T
Ewa T 24.07.2019, 12:06
Dokładnie taka jest prawda

Pozostałe