Papierosów nie było tylko w drzwiach i kołach

  • 12.07.2019, 11:21
  • Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny
Papierosów nie było tylko w drzwiach i kołach © IAS w Olsztynie
Rekordowa próba przemytu. Na przejściu granicznym w Grzechotkach celnicy zatrzymali Rosjanina, który ukrył w swoim samochodzie papierosy warte około 70 tys. złotych.

Mieszkaniec Kaliningradu chciał wjechać do Polski przez przejście w Grzechotkach. Rosjanin kierował Mercedesem ML. Z pasa odpraw funkcjonariusze celno-skarbowi skierowali pojazd do Budynku Kontroli Szczegółowej. Tam użyto psa służbowego, który potwierdził, że w Mercedesie mogą być ukryte papierosy.

By ustalić gdzie znajdują się skrytki samochód prześwietlono promieniami rentgenowskimi. Z uzyskanego obrazu wynikało, że – poza kołami i drzwiami pojazdu – są one niemal wszędzie. By wydobyć schowane w skrytkach papierosy troje celników intensywnie pracowało ponad 4 godziny. W sumie w Mercedesie ukryto 7359 paczek papierosów. To największa kontrabanda wykryta na tym przejściu od jego otwarcia w roku 2010.

Przerobiony pojazd zajęto, zaś wobec podróżnego wszczęto postępowanie karne skarbowe. Ponadto skierowano do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach wniosek cofnięcie Rosjanina do obwodu kaliningradzkiego i orzeczenie zakazu wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat. Wniosek został uwzględniony.

Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jondżon
Jondżon 13.07.2019, 09:00
A ile razy przejechał bez kontroli,hmmm?
Telewizor
Telewizor 12.07.2019, 23:17
Ruski pchaja papieroski a na gronowie nikt ich nie kontroluje gruby na rtg puszcza do dommku
pomówienie
pomówienie 13.07.2019, 17:05
ciekawe, czy to samo potwierdzisz i przedstawisz dowody w sądzie.
JohnyDablju
JohnyDablju 12.07.2019, 13:31
To se teraz nie pojeździ hehe

Pozostałe