Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Braniewscy policjanci wygrali turniej

Sierż. Rafał Karpiński oraz sierż. Marek Horak zwyciężyli w tegorocznych wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji- Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2019".

Funkcjonariusze z Braniewa rywalizowali z 36 policjantami z całego garnizonu. Podczas zmagań w czterech konkurencjach okazali się bezkonkurencyjni na wymagającym torze przeszkód oraz w trakcie stosowania różnych technik obezwładniania. Gratulujemy!

Wczoraj (4 lipca 2019r.) w WSPol w Szczytnie rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". W zawodach wzięli udział najlepsi z najlepszych policjantów pionów prewencji Warmii i Mazur.

38 funkcjonariuszy, którzy na co dzień patrolują ulice, rywalizowało w wymagających dużej sprawności, umiejętności, ale również wiedzy konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Pod czujnym okiem wykładowców Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie policjanci walczyli o miano najlepszych w czterech konkurencjach- teście wiedzy, policyjnym torze przeszkód, strzelaniu sytuacyjnym oraz w stosowaniu technik obezwładniania osób. Pod koniec dnia poznaliśmy policjantów, którzy reprezentować będą nasz garnizon w XXVI Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". Na I miejscu podium uplasowali się funkcjonariusze z Braniewa- sierż .Rafał Karpiński oraz sierż. Marek Horak.

Policjanci nie mieli sobie równych pokonując wymagający tor przeszkód, najlepiej także zaprezentowali swoje umiejętności na macie podczas obezwładniania osób. W strzelaniu sytuacyjnym natomiast byli tuż za zwycięzcami w tej konkurencji, tracąc do nich zaledwie 1 punkt. W klasyfikacji końcowej Rafał i Marek uzyskali łącznie 69 punktów, gwarantując sobie tym samym I miejsce. Na II miejscu uplasowali się funkcjonariusze z Bartoszyc (64 punkty), III miejsce natomiast zajęli funkcjonariusze ze Szczytna (64 punkty).

Nigdy wcześniej policjanci z Braniewa nie zwyciężyli w trakcie takich zawodów. Gratulujemy i liczymy, że wynik powtórzą podczas ogólnopolskich zmagań we wrześniu br.

Poznajmy bliżej najlepszy patrol na Warmii i Mazurach:

Sierż. Marek Horak pełni służbę w braniewskiej komendzie od 2016 roku. W tym czasie ukończył instruktorski kurs taktyk i technik interwencji, jego pasją jest strzelanie, a w czasie wolnym doskonali także techniki samoobrony, ponadto jest czynnym krwiodawcą oraz zainicjował charytatywną mundurową sztafetę rowerową wśród braniewskich policjantów i innych formacji.

Sierż. Rafał Karpiński w mundurowe szeregi wstąpił w 2015 r. Służbę pełni w braniewskim ogniwie patrolowo-interwencyjnym. W ramach podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych ukończył takie kursy jak: taktyk i technik interwencji oraz zatrzymywania niebezpiecznych przestępców. Jego pasja jest bieganie.