Pożar wewnątrz budynku. Ćwiczyli jak na prawdziwej akcji

  • 19.06.2019, 17:15
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Pożar wewnątrz budynku. Ćwiczyli jak na prawdziwej akcji © KP PSP w Braniewie
Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Braniewie ćwiczyli gaszenie pożaru wewnątrz budynku.

Warsztaty obejmowały praktyczne zmagania z ogniem wewnątrz budynku, połączone z omówieniem poszczególnych epizodów pożarowych oraz prezentację ciekawych rozwiązań wpływających na bezpieczeństwo strażaków właśnie podczas prowadzonych działań wewnątrz palących się obiektów.

Praktyczne zmagania z ogniem oraz obserwacja zjawisk zachodzących w palących się pomieszczeniach – to niewątpliwie największy atut przeprowadzonych ćwiczeń.

Ciekawe i konstruktywne omówienie problematyki dotyczącej pożarów wewnętrznych, zachęcały do dyskusji oraz wymiany spostrzeżeń i uwag. Strażacy mogli praktycznie przećwiczyć wybór odpowiedniej formy działań taktycznych związanych z rozwojem i rozprzestrzenianiem się pożaru oraz technik jego gaszenia.

Uczestnikom warsztatów przekazano również wiedzę w zakresie wentylacji pożarowej, chłodzenia gazów pożarowych, zjawisk takich jak rozgorzenie, wsteczny ciąg płomieni, zapalenie gazów pożarowych.

Dodatkowo w ćwiczeniach uczestniczyli strażacy-ochotnicy z jednostki OSP Braniewo. Nad bezpieczeństwem ćwiczących czuwał pojazd ratownictwa medycznego. Strażacy biorący udział w ćwiczeniach mogli zapoznać się z nowościami sprzętowymi w zakresie wentylowania pomieszczeń czy praktycznie zapoznać się z działaniem urządzenia gaśniczo-tnącego /system COBRA/.

Warsztaty poprowadzili: zastępca naczelnika Ośrodka Szkolenia PSP w Olsztynie mł. bryg. Szymon Kokot-Góra oraz asp. Paweł Zapadka i str. Piotr Krawcewicz.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (32)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe