Pomóżmy odbudować spaloną pasiekę!

  • 05.06.2019, 18:09
  • red. / mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Pomóżmy odbudować spaloną pasiekę! © KP PSP w Braniewie
W podbraniewskim Józefowie ktoś podpalił pasiekę, na której znajdował się wóz pasieczny z pracownią.

„W pożarze straciliśmy rodziny pszczele, cały sprzęt pszczelarski w postaci miodarki, dłut pasiecznych, spłonęły również puste ule czekające na zasiedlenie. Całość spalonego wozu pasiecznego wyceniliśmy na przeszło 30 tysięcy złotych” — napisał na stronie internetowej zbiórki właściciel pasieki.

Ogień wybuchł 1 czerwca, rano. Na miejsce przyjechali braniewscy strażacy, którzy zastali objętą ogniem przyczepę z wyposażeniem i sprzętem służącym do prowadzenia pasieki oraz umieszczone wewnątrz ule.

Strażacy po kilku minutach ugasili pożar. Pogorzelisko zostało sprawdzone a zarzewia ognia, które zlokalizowano z wykorzystaniem kamery termowizyjnej dogaszono.

Na miejscu pożaru pracowali strażacy z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej z Braniewa.

 

red. / mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe