Wyzywał, poniżał, groził, że zabije

  • 31.05.2019, 17:18 (aktualizacja 31.05.2019, 17:20)
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Wyzywał, poniżał, groził, że zabije © Pixabay.com
Pijany mężczyzna wszczął kłótnię, podczas której wyzywał i ośmieszał swojego ojca, groził mu także pozbawieniem życia.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu braniewskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 28-letni pijany mężczyzna miał wszcząć kłótnię, podczas której wyzywał i ośmieszał swojego ojca, groził mu także pozbawieniem życia.

Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą, ustalili również, że takie zachowania mężczyzny trwają od kilku miesięcy. Policjanci wiedzieli, że jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa pokrzywdzonemu jest odseparowanie awanturnika.

Do zatrzymania 28-latka doszło 22 maja. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy wystarczył, by przedstawić podejrzanemu zarzut znęcania się nad osobą najbliższą.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe