Poprawczak to zbyt surowa kara za morderstwo?

  • 30.05.2019, 16:19
  • Źródło: www.elblag.net
Poprawczak to zbyt surowa kara za morderstwo?
Nastolatkowie Michał Z. i Dawid R. pobili dwie osoby, w tym jedna na skutek obrażeń straciła życie. Sąd Rejonowy w Braniewie orzekł wobec obu chłopców umieszczenie w zakładzie poprawczym, czyli zastosował najsurowszy środek przewidziany dla nieletnich. Obrońca złożył apelację.

16 maja 2018 roku w godzinach porannych policjanci w Braniewie otrzymali zgłoszenie o pobitej osobie, która leżała przy placu Piłsudskiego w Braniewie. Na miejscu funkcjonariusze dostrzegli ranną kobietę i udzielili jej pomocy.
Jednocześnie zauważyli, że kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się mężczyzna, który nie daje oznak życia. Niestety nie udało się go uratować. W chwili podejmowania czynności ratujących życie okazało się, że mężczyzna już nie żyje.

Sprawcami okazali się dwaj chłopcy w wieku 13 i 15 lat, którzy przyznali się do winy. Sąd Rejonowy w Braniewie orzekł wobec obu nieletnich (Michała Z. i Dawida R.) umieszczenie w zakładzie poprawczym, czyli zastosował najsurowszy środek przewidziany dla nieletnich.

W tej sprawie wpłynęła apelacja obrońcy. Trwa postępowanie w tej sprawie.

WIĘCEJ: Braniewo. Nastolatek zabił mężczyznę. Obrońca nie zgadza się na poprawczak


 

 

Źródło: www.elblag.net

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niesprawiedliwe
Niesprawiedliwe 30.05.2019, 16:53
Poprawczak to i tak łagodny wyrok. Wiem, że sąd orzekł w tej sytuacji najsurowszy wyrok. Jednak nic już nie zwróci temu mężczyźnie życia , a oni w wieku 21 lat , będą w pełni cieszyli się wolnością .

Pozostałe