Podziękowali żołnierzom za sprawną akcję

  • 30.05.2019, 10:43 (aktualizacja 31.05.2019, 12:59)
  • Wojciech Andrearczyk
Podziękowali żołnierzom za sprawną akcję © KP PSP w Braniewie
To był kolejny dzień intensywnych zajęć „w polu”, podczas 16-dniowego szkolenia podstawowego, realizowanego przez nowych żołnierzy 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie. 1 pluton Kompanii Szkolenia Podstawowego wracał do jednostki. Niemal na oczach żołnierzy doszło do wypadku.

Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku. Rosjanin jadący Mercedesem prawdopodobnie wpadł w poślizg i zjechał na pobocze. Samochód wjechał w przydrożne zakrzaczenia.

Na miejscu natychmiast pojawili się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wracający z zajęć na pasie taktycznym.

— Po powiadomieniu służb i udzieleniu wstępnej pomocy poszkodowanemu pluton współdziałał ze strażakami oraz policjantami — relacjonuje dowódca plutonu, którego wspierali w dowodzeniu dowódcy drużyn. — Żołnierze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem, uczestniczyli w wycince gałęzi i krzaków, a następnie pomagali strażakom przy wyciąganiu auta.

Za sprawną akcję Terytorialsi z 43blp w Braniewie otrzymali podziękowania od komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniewa Januszko. Okazją ku temu było majowe święto strażackie.

— Poczucie odpowiedzialności za życie i zdrowie innych, kiedy tego potrzebują, połączone z bezinteresownością, poświęceniem i dużym zaangażowaniem są cechami nadzwyczaj pozytywnymi, na które występuje bardzo duże zapotrzebowanie — powiedział bryg. Januszko. — Często o przeżyciu drugiej osoby decydują sekundy. Czekając na przybycie służb ratunkowych, nie można stać bezczynnie. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której szybka reakcja i umiejętność udzielania pierwszej pomocy może uratować komuś życie.

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe