Zbiórka krwi w braniewskiej komendzie

  • 29.05.2019, 14:21
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Zbiórka krwi w braniewskiej komendzie © KPP w Braniewie
30 maja (czwartek), o godz. 9:00, w braniewskiej komendzie Policji odbędzie się kolejna w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa. Policjanci zachęcają: „Bądź tam razem z nami i pomóż tym, którzy tak bardzo potrzebują Twojej krwi”.

— Przed podjęciem tej ważnej decyzji warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie: komu pomagamy? — mówią policjanci. — Wszystkim potrzebującym krwi, chorym, a także samemu sobie. Być może to właśnie donator będzie kiedyś jej potrzebował.

Osoby, które chcą oddać krew, powinny pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym twoją tożsamość i nr PESEL (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport), dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce) i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 h przed oddaniem krwi.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe