Straż Graniczna świętowała rocznicę powstania

  • 12.05.2019, 13:38 (aktualizacja 12.05.2019, 13:40)
  • Kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Straż Graniczna świętowała rocznicę powstania © WMOSG
Z okazji 28. rocznicy powołania Straży Granicznej, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie i Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty zorganizowali wystawę oraz konferencję poświęconą formacji.

W spotkaniu, które odbyło się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie uczestniczyli przedstawiciele instytucji państwowych, władz wojewódzkich oraz samorządowych, delegacje służb mundurowych, a także młodzież szkolna i duchowieństwo.

W imieniu Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, zastępca komendanta WMOSG płk SG Zbigniew Klimczyk podziękował za zorganizowanie przedsięwzięcia i przedstawienie historii formacji, aż do czasów współczesnych.

Straż Graniczna jest służbą, która kontynuuje tradycje Korpusu Ochrony Pogranicza, utworzonego w 1924 roku, do ochrony wschodniej granicy II Rzeczypospolitej. Dzieje formacji przybliżył uczestnikom historyk Delegatury IPN w Olsztynie, Pan Sebastian Nowakowski. Głos zabrał również Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie płk SG Adam Pacuk, który przedstawił rolę i zadania Straży Granicznej. Zgromadzeni mogli zobaczyć wystawę poświęconą formacji KOP, a zaproszona na uroczystość młodzież zapoznała się z procedurą naboru do służby w Straży Granicznej. Zaprezentowano nowoczesny sprzęt do ochrony zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli film o codziennej służbie funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

 

Kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe