Majówka w policyjnych statystykach

  • 06.05.2019, 19:30
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Majówka w policyjnych statystykach © KWP w Olsztynie
163 skontrolowane pojazdy, 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, ponad 140 stwierdzonych wykroczeń w ruchu drogowym, z czego aż 101 dotyczących przekroczeń prędkości – to bilans kontroli drogowych w powiecie braniewskim. W trakcie działań „Majowy weekend” nie odnotowano jednak poważniejszych zdarzeń na drogach regionu.

Policyjne działania „Majowy weekend” rozpoczęły się już 30 kwietnia. Tak jak w latach ubiegłych policjanci zwracali uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierowców, kontrolowali czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa a także w jaki sposób przewożą najmłodszych pasażerów. Funkcjonariusze reagowali także na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracali uwagę na pieszych i ich zachowanie.

W ciągu sześciu dni policjanci skontrolowali 163 pojazdy. Stan techniczny 6 z nich pozostawiał wiele do życzenia, dlatego funkcjonariusze zatrzymali ich dowody rejestracyjne. Spośród ujawnionych wykroczeń, aż 101 wiązało się z poruszaniem się z nadmierną prędkością. W 14 przypadkach natomiast funkcjonariusze reagowali w związku z jazdą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W ciągu majowego weekendu nie odnotowano poważniejszych zdarzeń na drogach naszego powiatu. Niestety, do ruchu włączali się ci, którzy stanowią potencjalne zagrożenie dla pozostałych – pijani kierowcy. Takich policjanci zatrzymali 3.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe