Weekend pod znakiem strażackiego święta

  • 06.05.2019, 17:32
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Weekend pod znakiem strażackiego święta © KP PSP w Braniewie
W Braniewie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka, które połączono z Powiatowym Piknikiem Strażackim.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji strażaków, odprawiona w braniewskiej bazylice. Celebrował ją kapelan strażaków – ks. prałat Leszek Galica.

Po mszy odbył się apel strażacki, w trakcie którego miało miejsce uroczyste ślubowanie na sztandar OSP członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Braniewie. Nie zabrakło również okolicznościowych wystąpień oraz życzeń skierowanych pod adresem obecnych na uroczystości strażaków.

Następnie strażacy Państwowej, Ochotniczej i Wojskowej Straży Pożarnej, zaproszeni goście oraz mieszkańcy udali się na Powiatowy Piknik Strażacki, który zorganizowano na Placu ks. prałata Tadeusza Brandysa.
Tam można było zapoznać się z wyposażeniem i pojazdami strażackimi oraz spróbować żurku strażackiego. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano dmuchańce.

Powiatowy Piknik Strażacki zakończył przejazd kolumny pojazdów pożarniczych ulicami miasta Braniewa.

Organizatorzy imprezy: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe