Wojsko z mieszkańcami. Rocznica Konstytucji

  • 03.05.2019, 20:42 (aktualizacja 06.05.2019, 11:46)
  • Wojciech Andrearczyk
Wojsko z mieszkańcami. Rocznica Konstytucji
Braniewskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miały tradycyjny przebieg. Były jednak szczególne dla żołnierzy i sympatyków 43 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.

Pierwszy raz w Święcie Narodowym Trzeciego Maja uczestniczył oficjalnie przedstawiciel Wojsk Obrony Terytorialnej, mjr Adam Książak – zastępca dowódcy 43blp w Braniewie.

Po mszy św. odprawionej w bazylice, wspólnie z przedstawicielami 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej (w tym dowódcą brygady płk. Dariuszem Kosowskim) mjr Adam Książak złożył kwiaty na Rondzie gen. Andersa i Skwerze Sybiraków.
Oficjalne obchody święta ustanowienia Konstytucji 3 Maja zakończono w Braniewskim Centrum Kultury, gdzie odbyło się okolicznościowe spotkanie i koncert.

 

Wojciech Andrearczyk

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe