Warsztaty, zabawy i spotkania z misjonarzami

  • 05.05.2019, 16:00
  • Inf. nadesłana
Warsztaty, zabawy i spotkania z misjonarzami © SVD
Już 18 maja (sobota) w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie odbędzie się finał VI edycji konkursu „Gdy myślę misje...”, pod hasłem „Świat radości i pokoju”.

W programie spotkania (dla wszystkich: dzieci, młodzieży, dorosłych – nie tylko uczestników konkursu) przewidziana jest msza św., zajęcia warsztatowe, gry i zabawy, filmy misyjne, spotkania z misjonarzami oraz koncert Świątecznej Kapeli z Dobrego Miasta.

Szczegółowy program na plakacie (poniżej) oraz na stronie internetowej: www.muzeumpieniezno.pl

Każdy z uczestników otrzyma również darmowy posiłek.

Księża Werbiści – ze względów organizacyjnych – proszą o zgłoszenie liczby uczestników najpóźniej do 10 maja 2019.
E-mail: [email protected] lub tel.: 604 112 123 (s. Hanna Lellek SspS).

Podczas spotkania rozstrzygnięty zostanie ogłoszony w lutym konkurs plastyczny „Gdy myślę misje...”. Tegoroczne hasło konkursu brzmi: „Świat radości i pokoju”.
— Głównym celem konkursu jest uwrażliwienie uczestników na takie wartości jak przyjaźń, zgoda, solidarność, wrażliwość i pokój, które sprawiają, że świat i życie człowieka pod każdą szerokością geograficzną stają się godne, radosne i szczęśliwe — mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pienię
żnie. — Człowiek, który od najmłodszych lat z szacunkiem podchodzi do innych ludzi, niezależnie od rasy czy koloru skóry, jest budowniczym lepszego świata – świata żyjącego w pokoju i z optymizmem patrzącego w przyszłość. Zaprzeczeniem tego są waśnie, spory i konflikty zbrojne, a w sposób szczególny II wojna światowa, której 80. rocznicę wybuchu wspominać będziemy 1 września 2019 roku.

A tak było w roku 2018: Finał konkursu „Gdy myślę misje” – podsumowanie

 

Inf. nadesłana

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe