Do więzienia za znieważenie strażnika granicznego

  • 26.04.2019, 16:06 (aktualizacja 26.04.2019, 16:11)
  • Kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Do więzienia za znieważenie strażnika granicznego © WMOSG
Więzienie (kara bezwzględnego pozbawienia wolności) i praca na cele społeczne – to wyrok, jaki otrzymał mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Mężczyzna znieważył będącego na służbie funkcjonariusza Straży Granicznej w Grzechotkach.

Do zdarzenia doszło 10 października 2018 roku. Kierowca Volkswagena stawił się do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Podczas kontroli mężczyzna stał się wulgarny i agresywny wobec wykonującego czynności służbowe funkcjonariusza Straży Granicznej.

PRZECZYTAJ: Agresywny podróżny znieważył funkcjonariusza

W związku z tym do Sądu Rejonowego w Braniewie skierowano wniosek o ukaranie podróżnego.

Wymiar sprawiedliwości uznał 44-latka za winnego. Wymierzył mu karę jednego miesiąca bezwzględnego pozbawienia wolności oraz karę sześciu miesięcy nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne, w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym.

 

Kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brawo
Brawo 26.04.2019, 22:01
Brawo!

Pozostałe