Bezpieczny weekend, bezpieczne święta

  • 23.04.2019, 13:59
  • sierż. szt. Damian Sorkowicz, KPP w Braniewie
Bezpieczny weekend, bezpieczne święta © KPP w Braniewie
Od 19 do 22 kwietnia na drogach powiatu braniewskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili zintensyfikowane działania. Wszystko po to, aby wyeliminować jak najwięcej zagrożeń w ruchu drogowym.

Działania „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc” zakończyły się w poniedziałek, 22 kwietnia. Policjanci ruchu drogowego w oznakowanych radiowozach dbali o bezpieczeństwo podróżujących: zwracali uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, przyglądali się w jaki sposób przewożone były dzieci i czy wszyscy pasażerowie używali pasów bezpieczeństwa. Wzmożone kontrole policjantów drogówki trwały do późnych godzin nocnych.

Podczas działań policjanci skontrowali ponad 125 kierujących. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości, sprawność techniczną pojazdów oraz prędkość.

Ponad 75 proc. kierujących zostało zdyscyplinowanych mandatami karnymi, wnioskami do sądu i pouczeniami za przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci udaremnili dalszą jazdę jednemu kierującemu, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po pijanemu. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, z czego 7 za zły stan techniczny pojazdu. W trakcie działań policjanci ruchu drogowego nie obsługiwali żadnego zdarzenia drogowego.

sierż. szt. Damian Sorkowicz, KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe