Policjant z Braniewa wystrzelał pierwsze miejsce

  • 18.04.2019, 19:30
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Policjant z Braniewa wystrzelał pierwsze miejsce © KPP w Braniewie
Sierż. Marek Horak na co dzień pełni służbę w braniewskim Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. W czasie wolnym oddaje się swojej pasji, którą jest strzelanie. W międzyregionalnych zawodach strzeleckich „Wiosna 2019 Powiśla, Warmii i Mazur” policjant zdeklasował rywali i zajął pierwsze miejsce.

W kwietniu tego roku na strzelnicy w Obuchowie koło Morąga odbyły się międzyregionalne zawody strzeleckie „Wiosna 2019 Powiśla, Warmii i Mazur”.
O miano najlepszego rywalizowały 23 osoby. Każda z nich miała za zadanie w jak najkrótszym czasie trafić w 29 celów – w tym kilkanaście widocznych oraz 14 za przysłoną. Rywalizujący mieli do dyspozycji 30 strzałów. Wynikiem końcowym był łączny czas wykonania strzelania, a w przypadku braku trafienia doliczano 5 sekund.

Na pierwszym miejscu podium uplasował się sierż. Marek Horak, deklasując pozostałych zawodników.

Funkcjonariusz pełni służbę w braniewskiej komendzie od 2016 r. W tym czasie ukończył instruktorski kurs taktyk i technik interwencji, jego pasją jest strzelanie, a w czasie wolnym doskonali także techniki samoobrony, ponadto jest czynnym krwiodawcą oraz zainicjował charytatywną mundurową sztafetę rowerową wśród braniewskich policjantów i innych formacji.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe