Znowu trzeba było ciąć

  • 18.04.2019, 17:41
  • Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny
Znowu trzeba było ciąć © IAS w Olsztynie
Rosjanin z Kaliningradu tak ukrył papierosy w swoim samochodzie, że ich wydobycie zajęło celnikom z Grzechotek ponad cztery godziny.

Na polsko-rosyjskim przejściu w Grzechotkach do odprawy celnej zgłosił się mieszkaniec Kaliningradu kierujący samochodem Chrysler. Po przyjęciu zgłoszenia celnego pojazd został skontrolowany przez przewodnika psa służbowego. Pies natychmiast wskazał, iż w samochodzie znajdują się wyroby tytoniowe.

Samochód został skierowany na prześwietlenie rentgenowskie, które wykazało anomalie w podłodze pojazdu. Mając już pewność, że w Chryslerze zostały ukryte papierosy został on poddany rewizji w Budynku Kontroli Szczegółowej.

Po nawierceniu progów, które były wykonane z bardzo grubej stali i po wprowadzeniu w otwór sondy, na ekranie wideoendoskopu funkcjonariusze zobaczyli paczki papierosów. By je wszystkie wyciągnąć, użyto szlifierki kątowej. Sama kontrola pojazdu trwała ponad 4 godziny. W pierwszej kolejności należało zdemontować wszystkie fotele w pojeździe oraz wykładzinę. Papierosy były ukryte w podwójnej podłodze, w progach oraz kokpicie auta.

W sumie ze skrytek funkcjonariusze celno-skarbowi wyjęli 1947 paczek papierosów wartych około 20 tys. złotych.

Przeciwko podróżnemu wszczęto postępowanie karne skarbowe, wystąpiono też z wnioskiem do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. W konsekwencji Rosjanin przez najbliższej 3 lata nie wjedzie na terytorium Unii Europejskiej. Pojazd natomiast odholowano na celniczy parking.

 

Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ave
ave 20.04.2019, 23:04
cały syf i patologia teraz przeniosła się na grzechotki
fanza fu czau
fanza fu czau 18.04.2019, 19:42
Jaki parking?? Celniczy :D
Janek
Janek 18.04.2019, 18:40
Ktos w temacie dobrze wie, ze to kwestia interpretacji, a nie strony prawnej.
Janek
Janek 18.04.2019, 18:08
Polakowi za mniejsze ilosci zabieraja auto, a rusek uprzywilejowany!
Długi08
Długi08 18.04.2019, 18:30
Najpierw dowiedz się jak to wygląda od strony prawnej, a później komentuj....

Pozostałe