Niedziela, 25.08.2019

Wezwał karetkę. Dla żartu

  • 18.04.2019, 14:00
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Wezwał karetkę. Dla żartu © Pixabay.com
36-latek bezpodstawnie wezwał karetkę pogotowia. Jeszcze tej samej nocy mężczyzna został ukarany przez policjantów za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

17 kwietnia, kilka minut po północy, oficer dyżurny braniewskiej jednostki Policji został powiadomiony przez załogę karetki pogotowia, że potrzebują pomocy w jednym z okolicznych mieszkań. Pod wskazany adres skierowano patrol.

Interweniujący policjanci zastali tam dwóch pijanych mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich – „dla żartu” – wezwał medyków. 36-latka cieszył widok funkcjonariuszy, nie trwało to jednak długo. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został on ukarany przez policjantów 500-złotowym mandatem.

Funkcjonariusze przypominają, że nr 112 to numer alarmowy i należy z niego korzystać z rozwagą. Areszt, ograniczenie wolności, grzywna do 1,5 tys. złotych to kary, jakie kodeks wykroczeń przewiduje za bezzasadne wzywanie służb.
Interweniujący policjanci i medycy zaangażowani byli w przeprowadzanie bezzasadnych czynności. A przecież mogliby wtedy udzielać pomocy tym, którzy naprawdę jej potrzebują.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe