Pomogli chłopcu, który nie mógł zejść z drzewa

  • 18.04.2019, 11:07 (aktualizacja 18.04.2019, 17:51)
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Pomogli chłopcu, który nie mógł zejść z drzewa © KP PSP w Braniewie
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymali zgłoszenie dotyczące chłopca, który nie może zejść z drzewa. Ratownicy ruszyli z pomocą.

Do zdarzenia doszło w pobliżu Pierzchał (gm. Płoskinia). O 11-latku, który utknął na drzewie strażaków poinformował 14-letni kolega, który dokładnie opisał miejsce i charakter zdarzenia oraz czekał na przyjazd strażaków.

Z uwagi na miejsce zdarzenia oraz utrudniony dojazd w działaniach ratowniczych strażacy nie mogli wykorzystać podnośnika hydraulicznego. Po rozmowie z nastolatkiem podjęta została decyzja o sprowadzeniu chłopca z drzewa po drabinie strażackiej.

Po zejściu z drzewa ze wsparciem strażaków na twarzy przestraszonego i rozżalonego chłopca pojawił się uśmiech. W działaniach uczestniczyły dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie oraz ośmiu strażaków.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe