Sucho w lesie. Strażacy w gotowości

  • 16.04.2019, 15:22
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Sucho w lesie. Strażacy w gotowości © KP PSP w Braniewie
Braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia taktyczno-bojowe „BÓR 2019”. Na miejsce ćwiczeń wybrano las na terenie Nadleśnictwa Orneta, w pobliżu jeziora Taftowo.

Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwał zespół Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, który wyznaczył cele i zadania poszczególnym zastępom uczestniczącym w ćwiczeniach.

Oprócz zasobów ratowniczych PSP i OSP z powiatu lidzbarskiego, w ćwiczeniach uczestniczyli również strażacy z PSP z Braniewa, Elbląga, Biskupca, Ostródy i Bartoszyc.

Głównym celem działań było doskonalenie umiejętności gaszenia lasów z wykorzystaniem dostępnego sprzętu pożarniczego oraz utrzymanie skutecznej łączności radiowej. Strażacy realizowali zadania na poszczególnych odcinkach bojowych oraz praktycznie przećwiczyli dostarczanie wody na duże odległości.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe