Wciąż płoną trawy i nieużytki

  • 15.04.2019, 13:32
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Wciąż płoną trawy i nieużytki © KP PSP w Braniewie
Braniewscy strażacy niemal codziennie wyjeżdżają do pożarów traw. W ostatnich kilku słonecznych dniach pożary gaszono na terenie miasta Braniewa, gminy Braniewo, miasta i gminy Frombork oraz gminy Płoskinia.

Powstałe pożary wymagały zaangażowania do działań strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników. Duże zadymienie, które towarzyszy pożarom, jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie oraz powoduje zmniejszenie widoczności na drogach, co może prowadzić do powstania groźnych w skutkach kolizji i wypadków drogowych.

Ze względu na zmienny wiatr ogień może szybko się rozprzestrzeniać obejmując nowe obszary nieużytków, suchych traw, trzcin, gałęzi.

Szybkie przekazanie informacji o pożarze suchej trawy i pozostałości roślinnych do straży pożarnej na numer alarmowy 998 daje szanse, że pożar nie osiągnie większych rozmiarów i nie będzie stanowił dodatkowego zagrożenia.

Warto pamiętać, że podczas gaszenia pożarów traw przez strażaków ich pomoc może być potrzebna w innym miejscu a przez bezmyślne wypalanie traw strażacy nie dojadą na czas w miejsce, gdzie faktycznie są niezbędni.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe