Dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów

  • 12.04.2019, 16:45
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów © policja.gov.pl
Policjanci z Braniewa przeprowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze drogówki zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, przestrzeganie przepisów przez jadących na jednośladach i tych, którzy podróżują pieszo.

Uwaga mundurowych była zwrócona nie tylko na to, jak w stosunku do pieszych zachowują się kierowcy. Funkcjonariusze bacznie przyglądali się również temu, czy piesi również stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Piesi – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – podczas zderzenia z jadącym z dużą prędkością pojazdem praktycznie nie mają szans na przeżycie. Ale na drodze odpowiedzialnością musi wykazać się każdy uczestnik ruchu. Przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz kierowanie się rozsądkiem może uratować nie tylko czyjeś zdrowie, ale i życie.

Policjanci wciąż przypominają, że zielone światło nigdy nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa. Zanim wejdziemy na przejście – pomyślmy za innych. Nie zapominajmy także o elementach odblaskowych, szczególnie poza obszarem zabudowanym. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i zapobiec tragedii.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe