Cysterna z gazem wypadła z torów

  • 10.04.2019, 19:11
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Cysterna z gazem wypadła z torów © KP PSP w Braniewie
Wagon-cysterna, prawdopodobnie w wyniku awarii wózka jezdnego, wypadł z szyn. Uszkodzona cysterna została odholowana do stacji towarowej w Chruścielu.

7 kwietnia, kilkanaście minut po godz. 15:00, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o uszkodzonej cysternie kolejowej na szlaku kolejowym Braniewo – Elbląg.

Do zdarzenia z udziałem pociągu towarowego złożonego z 21 wagonów cystern przewożących gaz propan-butan doszło w pobliżu miejscowości Wielewo (gm. Braniewo).

W wyniku prawdopodobnie awarii wózka jezdnego jeden z wagonów wypadł z szyn. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, sprawdzili czy nie doszło do uszkodzenia cysterny a w konsekwencji do emisji gazu.

Z uwagi na uszkodzenie torowiska oraz wózka cysterny na miejsce zadysponowany został pojazd ratownictwa kolejowego. Uszkodzona cysterna została odholowana do stacji towarowej w Chruścielu.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy pojazdy ratownicze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zastęp OSP Płoskinia, patrol Policji, funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicieli PKP.

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eco-Man
Eco-Man 10.04.2019, 20:43
Jak pierdyknie na braniewie to nawet jeden kod DNA nie zostanie z połowy miasta. Ale co tam zapylmy Braniewo pyłem z węgla, co nas obchodzą choroby płuc i zatok kasa leci przecież do nas na Warszawę, rozjezdzajmy im drogi setkami tirami przecież my nie płacimy za remonty, halasujmy pociągami przecież tego nie słychać w warszawie. Tyle lat ewolucji a włodarze dalej nie dostrzegają prawdziwych problemów tego miasta tylko rauty, konkursy, nagrody, wizyty, fejm, blask, przekręty. Aby na fejsie się PR zgadzał.

Pozostałe