Pies wykrył kontrabandę. Celnicy ją wydobyli

  • 10.04.2019, 17:12 (aktualizacja 10.04.2019, 17:13)
  • Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny
Pies wykrył kontrabandę. Celnicy ją wydobyli © IAS w Olsztynie
Nie tak łatwo było się dostać do papierosów ukrytych w podłodze Audi. Celnicy musieli najpierw zdemontować wszystkie fotele i wykładzinę podłogową, a następnie użyć szlifierki kątowej.

W sobotę (6 kwietnia), w godzinach porannych, do odprawy celnej na przejściu granicznym w Grzechotkach zgłosił się mieszkaniec Kaliningradu kierujący samochodem Audi.

Po przyjęciu zgłoszenia celnego funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali podróżnego do kontroli w Budynku Kontroli Szczegółowej. Tam najpierw do kontroli przystąpił przewodnik z psem służbowym. Reakcja psa była natychmiastowa – zaznaczył on podłogę Audi, jako miejsce ukrycia kontrabandy.

Żeby dostać się do skrytek, w pojeździe należało zdemontować wszystkie fotele i wykładzinę podłogową. Następnie przy pomocy szlifierki kątowej wycięto kilka otworów w podłodze. Dopiero wtedy funkcjonariusze celno-skarbowi mogli wydobyć ukryte papierosy. Było tam w sumie 1490 paczek.

Przeciwko podróżnemu wszczęto postępowanie karne skarbowe, pojazd zajęto i wystąpiono z wnioskiem do Komendanta Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu.
W konsekwencji Rosjanin przez najbliższe 3 lata nie wjedzie na teren Unii Europejskiej.

 

Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe