Znęcał się nad rodzicami

  • 09.04.2019, 12:21
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Znęcał się nad rodzicami © Pixabay.com
30-letni mężczyzna nie stanowi już zagrożenia dla swoich najbliższych. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

To nie był pierwszy raz, kiedy mężczyzna znęcał się nad swoimi rodzicami Po wszczęciu kolejnej już awantury w miniony weekend (6 kwietnia), 30-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do komendy.

Policyjne dochodzenie, w którym mężczyzna ma status podejrzanego, zostało wszczęte w marcu tego roku. Na czas trwania postępowania 30-latek miał orzeczony zakaz kontaktowania się z matką i ojcem, objęty był także policyjnym dozorem.

Niestety, nie wpłynęło to na zmianę jego zachowania. Mężczyzna wciąż utrudniał życie swoim najbliższym. Jak wynika ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego – 30-latek nie tylko stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec rodziców, nękał także swoją byłą partnerkę i groził jej przestępstwem na jej szkodę.

Policjanci wiedzieli, że tylko odizolowanie podejrzanego może zapewnić spokój i bezpieczeństwo pokrzywdzonym. Mundurowi doprowadzili 30-latka do sądu, gdzie zapadła decyzja o umieszczeniu mężczyzny na najbliższe 3 miesiące w więziennej celi. Za stosowanie przemocy wobec osób najbliższych grozi mu teraz kara nawet 5 lat więzienia.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe