Opracowanie ubytków próchnicowych bez tajemnic. Bez dobrego wiertła ani rusz!

  • 05.04.2019, 14:01 (aktualizacja 09.04.2019, 20:53)
  • Artykuł partnera
Opracowanie ubytków próchnicowych bez tajemnic. Bez dobrego wiertła ani rusz!
Profilaktyczne wizyty u stomatologa bardzo często kończą się nieprzyjemną wiadomością: ząb wymaga leczenia. Kiedy dentysta zauważy próchnicę, nie warto odkładać borowania na później.

Takie postępowanie może przyczynić się do powstania poważniejszych zmian, związanych z niebezpiecznym powiększeniem się ubytku. Najlepiej od razu przeprowadzić leczenie. Z użyciem odpowiedniego wiertła, przebiegnie ono szybko i bezboleśnie.

Profesjonalne wiertło w dłoni specjalisty pokona każdą próchnicę

Zależnie od stopnia zaawansowania zmian próchnicowych w zębach, wyróżnia się wiele rodzajów ubytków. Od tych najlżejszych, które nie wymagają stosowania wiertła, przez powierzchowne i średnie, aż po głębokie, dotykające nerwu. Pierwsze z wymienionych często da się w jakimś stopniu zrewitalizować, na przykład przez stosowanie pasty odbudowującej szkliwo lub zwiększanie odporności na kwasy specjalnymi preparatami uszczelniającymi. Lecz te poważniejsze nie odbudują się same. Zniszczona tkanka może obejmować szkliwo, zębinę, a w najgorszym wypadku sięgać samych nerwów, co sprawia pacjentowi nieprzyjemny ból.

Warto wiedzieć, że profesjonalne wiertła dentystyczne posiadają innowacyjne systemy chłodzenia. Być może pamiętasz swoją ostatnią wizytę u dentysty? Czy podczas borowania czułeś powiewy zimnego powietrza i tryskającą wodę, obmywającą leczone miejsce? Jeśli tak, Twój dentysta stosował wiertarkę z opcją chłodzenia. Prawdopodobnie zaopatrzył się w nią w dobrym sklepie stomatologicznym, jakim jest chociażby LUBDENT. W takich miejscach można zamówić wiertła dentystyczne i wiele innych urządzeń, niezbędnych w precyzyjnym opracowaniu ubytków próchnicowych. Należy zaznaczyć, że minimalizowanie ciepła wytwarzanego podczas wiercenia, pozwala chronić zdrowe tkanki zęba przed niebezpiecznym przegrzaniem.

Instrumenty obrotowe, czyli wiertła do kompleksowego leczenia zębów

Każdy stomatolog wie, że wiertła dentystyczne nie bez powodu różnią się od siebie kształtami oraz stopniem uziarnienia. Jedne służą do otwierania ubytków, drugie do szlifowania, jeszcze inne do polerowania. Zastosowań jest wiele, a ich znajomość to podstawa dla dentysty, który chce precyzyjnie opracowywać ubytki i i jak najdłużej zachować zęba pacjenta w dobrym stanie. Najpopularniejsze są wiertła diamentowe z końcówką w kształcie kulki i stożka. Pozwalają one wygodnie i efektywnie pracować, wykorzystując rozmaite techniki dentystyczne. Narzędzia stomatologiczne występują w wielu rozmiarach, również tych niestandardowych. Dzięki temu lekarz może dobrać optymalne wiertło, dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Narzędzia rotacyjne wysokiej jakości, używane przez doświadczonego stomatologa sprawią, że każde leczenie przebiegnie bezproblemowo.

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe