Wietrzny weekend w powiecie braniewskim

  • 11.03.2019, 20:06
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Wietrzny weekend w powiecie braniewskim © KP PSP w Braniewie
W minionym tygodniu braniewscy strażacy wielokrotnie interweniowali usuwając skutki działania silnego wiatru.

W Plutach (gm. Pieniężno) spadające drzewo uszkodziło budynek gospodarczy oraz ciągnik rolniczy. Na terenie miasta Braniewa strażacy z JRG PSP interweniowali usuwając oderwane poszycie obróbki blacharskiej na jednym z budynków.

Silny wiatr powodował również uszkodzenia konstrukcji wiat i przystanków autobusowych oraz przerwy w dopływie energii elektrycznej.

Silny wiatr łamał konary i przewracał drzewa na drogi. Tu interwencje strażaków także były niezbędne – zalegające na drogach drzewa były na bieżąco usuwane.

W działaniach uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, których wspierali strażacy-ochotnicy z jednostek OSP.
W działaniach ratowniczych strażacy wykorzystywali dodatkowo podnośnik hydrauliczny.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe