Sobota, 19.10.2019

Wyrzucił martwe kury. „Żeby lisy je zjadły”

  • 06.03.2019, 17:12 (aktualizacja 06.03.2019, 17:15)
  • Adam Siemakowicz, RDLP w Olsztynie
Wyrzucił martwe kury. „Żeby lisy je zjadły” © Ireneusz Płoski / Nadleśnictwo Zaporowo
Mieszkaniec gminy Braniewo wyrzucił martwe kury do lasu. Zauważyli to strażnicy ze Straży Leśnej w Nadleśnictwie Zaporowo.

Kilka dni temu podczas patrolowania lasu leśnictwa Wyżyny strażnicy leśni z Nadleśnictwa Zaporowo przecierali oczy ze zdumienia, gdy przy jednej z dróg zatrzymał się ciągnik rolniczy. Jego kierowca wyrzucił do lasu zawartość białego worka, po czym pojechał w dalszą drogę.

Strażnicy leśni sprawdzili, co znajdowało się w worku. W środku leżało kilka martwych kur. Kiedy parę minut później mężczyzna wracał tą samą drogą, został natychmiast zatrzymany przez strażników.
— Sprawca twierdził, że padłe kury wyrzucił do lasu, aby zjadły je lisy — mówi Ireneusz Płoski, komendant posterunku Straży Leśnej.

Rolnik musiał zebrać wyrzuconą padlinę. Teraz grozi mu mandat karny do 500 złotych.

Według danych w 2018 r. na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie zebrano ponad 8 tys. m3 śmieci. Na sprzątanie lasu przeznaczono ponad 1,4 mln zł. Należy dodać, że w ubiegłym roku 10 proc. mandatów karnych w olsztyńskiej dyrekcji LP nałożonych zostało na sprawców zaśmiecania i zanieczyszczania lasu
Łącznie Lasy Państwowe na sprzątnięcie i wywiezienie śmieci w 2018 r.wydały ponad 19 mln zł. To prawie 1 mln zł więcej niż rok wcześniej.

 

Adam Siemakowicz, RDLP w Olsztynie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe