Wrócili z Macedonii. Wśród nich był braniewianin

  • 28.02.2019, 18:23
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Wrócili z Macedonii. Wśród nich był braniewianin © WMOSG
Plut. SG Łukasz Pyś z Placówki Straży Granicznej w Braniewie przez miesiąc pełnił służbę na granicy macedońsko-greckiej.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej – mł. chor. SG Michał Sznel (PSG w Barcianach), mł. chor. SG Adam Bednarczuk (komenda oddziału) oraz plut. SG Łukasz Pyś (PSG w Braniewie) – zakończyli drugą w tym roku misję w Macedonii. Polacy przez miesiąc wspierali tamtejszą policję w patrolowaniu granicy macedońsko-greckiej. Głównym zadaniem uczestników operacji było zapobieganie nielegalnej migracji.

W tym roku jeszcze 27 funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej weźmie udział w 9 misjach w Macedonii. Ponadto funkcjonariusze z WMOSG uczestniczą w misjach Frontex. W 2019 roku Bułgarię, Grecję i Włochy wspierać będzie 17 funkcjonariuszy SG.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe