Miał być słodki szczeniak, skończyło się na oszustwie

  • 12.02.2019, 14:07 (aktualizacja 12.02.2019, 14:25)
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Miał być słodki szczeniak, skończyło się na oszustwie © Pixabay.com
Ponad 1000 złotych straciła kobieta, która dała nabrać się na fałszywe ogłoszenie o sprzedaży szczeniaka.

Do jednego z posterunków Policji w powiecie braniewskim zgłosiła się kobieta informując, że została oszukana. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na początku lutego tego roku, na jednym z portali znalazła informację o sprzedaży szczeniąt chihuahua.

Początkowo koszt transakcji miał wynieść 400 złotych. Jak okazało się finalnie – kupująca straciła znacznie więcej.

Sprzedawca korespondujący z pokrzywdzoną (podający się za mieszkańca Kamerunu) chciał wpłaty połowy sumy. Kobieta dokonała przelewu, a chwilę później została powiadomiona, że musi zapłacić kolejne 200 złotych, bo inaczej nie otrzyma psa.

Kiedy mężczyzna otrzymał żądaną kwotę napisał do pokrzywdzonej, że szczeniak jest na lotnisku w Berlinie i trzeba opłacić mu ubezpieczenie, a następnie szczepienie. Grożąc przy tym, że jeśli tego nie uczyni to zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za porzucenie zwierzęcia.

I tak już w sumie 900 złotych wpłynęło na konto sprzedawcy. Kiedy oszust zażądał kolejnych pieniędzy pokrzywdzona poinformowała go, że zgłosi sprawę na Policję.

Po tej wiadomości kontakt z mężczyzną się urwał, a kobieta nie otrzymała szczeniaka, za którego zapłaciła. Łącznie (z kosztami przelewów) poniosła ona stratę na ponad 1 tys. złotych.

 

Nie daj się nabrać!
Sprzedaż szczeniąt, opłata wartościowych paczek na lotniskach, pomoc finansowa amerykańskiemu żołnierzowi, który chce zacząć życie od nowa w Polsce, transport życiowego skarbu – to tylko niektóre z przykładów legend wykorzystywanych przez oszustów. Policjanci wciąż ostrzegają przed zawieraniem internetowych znajomości i apelują do wszystkich o wzmożoną czujność. Przestępcy żerują na ludzkiej łatwowierności – nie dajmy się oszukać! Funkcjonariusze przestrzegają także przed wysyłaniem pieniędzy nieznajomym osobom, a także przesyłaniem swoich danych osobowych.

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maniek
Maniek 13.02.2019, 10:00
"Głupich nie sieją sami się rodzą"
Apsik
Apsik 12.02.2019, 15:07
Kretynka?

Pozostałe