Czwartek, 22.08.2019

Wiele zdarzeń, wiele pracy. Strażacy podsumowali rok

  • 11.02.2019, 20:23
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Wiele zdarzeń, wiele pracy. Strażacy podsumowali rok © KP PSP w Braniewie
Aż 932 razy braniewscy strażacy byli wzywani w 2018 roku do różnych zdarzeń na terenie powiatu braniewskiego.

Pod względem ilości interwencji braniewscy strażacy usytuowali się na wysokim miejscu w województwie. To pokazuje, jak wiele zdarzeń jest na terenie powiatu braniewskiego oraz jak wiele pracy wymaga służba i działalność pożarnicza.

W akcjach ratowniczych uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy są wspierani przez strażaków ochotników oraz strażaków Wojskowej Straży Pożarnej. Podczas zdarzeń w powiecie braniewskim bardzo często spotykają się wszystkie służby i podmioty ratownicze. Współpraca pomiędzy nimi układa się bardzo dobrze, co pozwala na profesjonalne usuwanie powstałych zdarzeń.

Rozmawiano o tym podczas odprawy rocznej związanej z podsumowaniem działalności w zakresie ochrony przeciwpożarowej w roku 2018. Odprawa odbyła się w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Uczestniczył w niej bryg. Robert Fliciński, zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie i samorządowcy z powiatu braniewskiego.

Gości powitał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko, a pracownicy poszczególnych komórek organizacyjnych zaprezentowali wyniki realizacji zadań służbowych w minionym roku.

Podczas odprawy zwrócono również uwagę na zagrożenia, potrzeby sprzętowe oraz kierunki rozwoju pożarnictwa – zarówno tego zawodowego, jak i ochotniczego, które jest istotnym wsparciem strażaków PSP.

Oprócz działalności typowo ratowniczej strażacy realizują ćwiczenia, szkolenia, pokazy oraz włączają się w imprezy organizowane na terenie miasta i powiatu. Tego typu przedsięwzięcia to również ważny element związany z promowaniem pożarnictwa – bezpieczeństwa, doskonaleniem technik i rzemiosła ratowniczego oraz szeroko rozumianej profilaktyki przeciwpożarowej.

W trakcie odprawy szef braniewskich strażaków bryg. Januszko złożył podziękowania kierownictwu KW PSP w Olsztynie, władz powiatu oraz przedstawicielom miast i gmin za wsparcie udzielane Komendzie Powiatowej PSP w Braniewie oraz inwestowanie w rozwój ruchu pożarnictwa ochotniczego. Słowa podziękowania skierowano również pod adresem szefów, właścicieli firm i podmiotów współpracujących i wspierających Państwową Straż Pożarną w Braniewie.

Rozmawiano także o planach. Działania zmierzające do doposażenia KP PSP w Braniewie w środki ochrony indywidualnej, poprawy warunków służby oraz pozyskanie sprzętu – to główne zadania do realizacji w bieżącym roku kalendarzowym.

Podczas oprawy zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie bryg. Robert Fliciński złożył podziękowanie za całokształt pełnionej służby mł. bryg. Wojciechowi Jaroszkowi, który przeszedł na emeryturę.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe