Jak zaaranżować obejście hotelu, przyjazne gościom? Mini poradnik

  • 07.02.2019, 21:27
  • Artykuł partnera
Jak zaaranżować obejście hotelu, przyjazne gościom? Mini poradnik
Przestrzeń wokół hotelu jest z perspektywy gości równie ważna, jak standard pokoi i cena za nocleg. Obejście powinno być przede wszystkim zadbane, a przy tym zachęcające do spacerów, przyjazne dzieciom i... praktyczne.

W uzyskaniu takiego efektu pomocna jest mała architektura, zaprojektowana z pasji do designu.

Zielone tereny, ścieżki i ławki. Tego nie może zabraknąć!

Zatrzymując się w hotelu, goście raczej nie spędzają w nim całych dni. Gdy tylko pogoda pozwala, wyruszają zwiedzać okolicę zaczynając od terenów, otaczających obiekt. Przyjezdni uwielbiają zadbane ścieżki, po których mogą spacerować, podziwiając przy tym przyrodę. Barwna i bujna roślinność, oczka wodne czy fontanny to kolejne przykłady elementów, cieszących oko. W takich miejscach aż chce się robić zdjęcia, a później oczywiście udostępniać je w sieci, promując hotel wśród znajomych i rodziny.

W związku z powyższym, właściciele hoteli powinni przykładać dużą wagę do tego, jak prezentują się tereny, okalające prowadzony przez nich obiekt. Wiele osób zdaje się w tej kwestii na pomoc profesjonalistów. Doświadczeni architekci krajobrazów – oni najlepiej wiedzą, jak tworzyć funkcjonalne realizacje. Warto również mieć kontakt do sprawdzonych projektantów mebli ogrodowych. Gdy miłośnicy designu biorą się do pracy, mała architektura przestaje być wyłącznie praktyczna. Staje się ona elementem dekoracyjnym, często zaskakująco pięknym. Przykładem ekspertów w dziedzinie tworzenia małej architektury m. in. do obiektów hotelowych, są osoby pracujące w Hammerland Workshop. To spod ich rąk wychodzą niesamowite projekty, a następnie realizacje, jak samowystarczalne ławki z ledowym podświetleniem, głośnikami, ładowarkami i różnymi czujnikami. Takiego rodzaju elementy małej architektury znacząco podnoszą standard hotelu, na którego terenie się znajdują.

Plac zabaw dla dzieci? Inwestycja, która się zwróci

Prowadząc hotel, w którym zatrzymują się rodziny z dziećmi w różnym wieku, dobrze jest zadbać o to, żeby najmłodsi goście nie nudzili się podczas pobytu w naszym obiekcie. Stworzenie nowoczesnego placu zabaw to genialny pomysł. Osoby szukające hotelu zwracają bowiem uwagę na udogodnienia dla dzieci, a bezpieczny plac zabaw z pewnością zachęci ich do dokonania rezerwacji w danym miejscu. Trudno się dziwić – w czasie, gdy maluchy będą szaleć na drabinkach i huśtawkach, rodzice zrelaksują się na ażurowej ławce lub leżaku. Pamiętajmy, że zadbane obejście dobrze świadczy o całym obiekcie i jest zapowiedzią tego, co czeka na gości, przekraczających próg hotelu.

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe