Komendanci na patrolu. Kontrolowali wędkarzy

  • 06.02.2019, 18:16
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Komendanci na patrolu. Kontrolowali wędkarzy © KPP w Braniewie
Nadkom. Tadeusz Telenga – komendant powiatowy Policji w Braniewie wspólnie z Ireneuszem Płoskim – komendantem Straży Leśnej, skontrolowali łowiska na terenie gminy Braniewo.

5 lutego komendanci dwóch służb – Policji oraz Straży Leśnej – wyruszyli na wspólną kontrolę. Celem tego niecodziennego patrolu było zweryfikowanie, czy na terenach łowisk znajdujących się w gminie Braniewo nie dochodzi do kłusownictwa.

Kontrola przebiegła bez zastrzeżeń. Na tym jednak funkcjonariusze nie poprzestaną i – podobnie jak w zeszłym roku – policjanci z leśnymi strażnikami będą razem sprawdzać łowiska.

Przypomnijmy, że w 2018 roku – podczas takiego wspólnego patrolu – mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku czterech mężczyzn, którzy nielegalnie łowili sieciami. Sprawa zakończyła się aktem oskarżenia.
Taki sam finał miała kontrola w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy też na gorącym uczynku zatrzymano dwóch kłusowników.

Policjanci przypominają i ostrzegają: kto nie będąc uprawnionym do rybactwa albo osobą poławiającą na jego rzecz, poławia ryby rybackimi narzędziami lub urządzeniami połowowymi podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja.
Ja. 06.02.2019, 23:34
A u mnie dalej kłusuja i sie smieją z nich. Bo jak straż wedkarska ma cynk to i kłusole tez mają.
Bb
Bb 06.02.2019, 22:46
Cyrk!!
Jjaakka
Jjaakka 06.02.2019, 19:42
Ci co robią prawdziwą robotę to sie nie lansują. Jak ktos nic nie potrafi to chociaż focie strzeli.
Bbaabb
Bbaabb 06.02.2019, 19:39
Jacy kontrolujący takie wyniki.
Miś
Miś 06.02.2019, 19:38
Takie ważne wydarzenie że trzeba było zdjęcia robić tak wysokopostawionym osobom? Wiosną a niech skontrolują w jakiś długi weekend chociażby.

Pozostałe