Strażackie pożegnanie ze służbą zastępcy komendanta

  • 03.02.2019, 20:44
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Strażackie pożegnanie ze służbą zastępcy komendanta © KP PSP w Braniewie
Mł. bryg. Wojciech Jaroszek – zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie – po blisko 30 latach służby odszedł na emeryturę.

Na uroczystość pożegnania zastępcy komendanta przybyli zaproszeni goście, przyjaciele, rodzina, przedstawiciele ruchu pożarnictwa ochotniczego, komendanci – przedstawiciele służb mundurowych oraz pracownicy KP PSP w Braniewie.

Komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko podziękował za cały okres strażackiej służby. Podczas pożegnania głos zabrał również mł. bryg. Wojciech Jaroszek, który podziękował obecnym na uroczystości gościom i strażakom za lata współpracy.

Mł. bryg. Wojciech Jaroszek służbę w Straży Pożarnej rozpoczął 1 września 1989 r. jako kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły i uzyskaniu stopnia młodszego chorążego pożarnictwa w dniu 1 sierpnia 1991 roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Braniewie. Objął początkowo stanowisko dowódcy sekcji Zawodowej Straży Pożarnej a następnie – w kolejnych latach – awansował, zajmując stanowiska instruktora ds. liniowych oraz inspektora ds. operacyjno-szkoleniowych, otrzymując stopień aspiranta.
1 października 1997 r. został powołany na stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Braniewie a w roku 2008 – na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Braniewie.

Podczas swojej służby czynnie działał w Związku Zawodowym Strażaków „Florian”, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Terenowego, przewodniczącego Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZS „FLORIAN” oraz został wybrany jako członek Zarządu Krajowego ZZS „Florian”.

W trakcie swojej służby wielokrotnie został odznaczony m.in.:
2001 r. – Brązowy Medal Za Zasługi dla Obronności Kraju
2003 r. – Brązowy Krzyż Zasługi
2005 r. – Brązowa Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
2008 – dwukrotnie wyróżniony Dyplomem Komendanta Głównego PSP: za osiągnięcia w służbie oraz działalność związkową na rzecz strażaków PSP
2009 r. – Srebrny Medal Za zasługi dla obronności kraju
2010 r. – Srebrna Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
2014 r. – Srebrny Krzyż Zasługi
2015 r. – Odznaka Honorowa Za zasługi dla kultury polskiej
2016 r. – Srebrny Medal Za zasługi dla Straży Granicznej
2018 r. – Srebrna Odznaką Za zasługi w pracy penitencjarnej i Brązowym Medalem Za zasługi dla Policji.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe