Rosjanin dwa razy zmienił imię i nazwisko

  • 30.01.2019, 14:36 (aktualizacja 30.01.2019, 14:38)
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Rosjanin dwa razy zmienił imię i nazwisko © WMOSG
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki SG w Braniewie zatrzymali Rosjanina, który dwukrotnie zmienił imię i nazwisko, by uniknąć odpowiedzialności karnej.

Wczoraj (29 stycznia) na drogowym przejściu granicznym w Gronowie, na kierunku wjazdowym do Polski, stawił się obywatel Rosji. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości okazało się, że 46-letni mieszkaniec Kaliningradu jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Braniewie. Polski wymiar sprawiedliwości wymierzył mu karę 4 miesięcy więzienia za to, że użył podstępu, zmieniając swoje dane osobowe, by przekroczyć granicę.

Poszukiwany mężczyzna ponownie zmienił swoje imię i nazwisko, myśląc, że w ten sposób przechytrzy funkcjonariuszy Straży Granicznej i bez problemu wjedzie do Polski. Podstęp nie udał się – Rosjanin trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe cztery miesiące.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe