Wodę dowożono z sąsiednich miejscowości

  • 27.01.2019, 19:15
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Wodę dowożono z sąsiednich miejscowości © KP PSP w Braniewie
Spłonął budynek gospodarczy w Szylenach Kolonii w gminie Braniewo. Dzięki strażackim działaniom udało się ocalić sąsiedni budynek i stojące w nim maszyny rolnicze.

W sobotę (26 stycznia), kilkanaście minut po godz. 9:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru budynku gospodarczego w Szylenach Kolonii (gm. Braniewo).

Na miejsce pożaru skierowano dwa pojazdy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników z Płoskini, Braniewa, Lipowiny i Gronowa.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępów z JRG PSP ogniem objęty był cały budynek gospodarczy o konstrukcji murowano-drewnianej a pożar stanowił zagrożenie dla sąsiedniego budynku i maszyn rolniczych znajdujących się na terenie gospodarstwa rolnego.

Strażacy – oprócz gaszenia palącego się budynku – skupili się również na obronie budynku, który był zagrożony przez pożar oraz usunięciu w bezpieczne miejsce sprzętu rolniczego.

Z uwagi na brak skutecznego zaopatrzenia wodnego woda do celów była dowożona z Bemowizny oraz Braniewa.

Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do pracy na pogorzelisku dogaszając zarzewia ognia oraz usuwając zgromadzone wewnątrz płody rolne oraz przeprowadzając prace rozbiórkowe spalonej konstrukcji budynku.

Działania gaśnicze trwały do późnych godzin popołudniowych.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe